萝莉少女


2022 GRADUATE LIST & AWARD RECIPIENTS

Image

It is with great pride that I am able to acknowledge your achievement in gaining graduation in 2022. This is a significant achievement and one that will have life long benefits whether that is a pathway into a career, enhancement of a current career, or supporting others in the community.

As graduates of SIT you are now part of the SIT/Te Pukenga alumni network, and I encourage you to maintain your association with us.

I wish you all the very best as you move to the next step in your journey.

Ng膩 mihi nui

Daryl Haggerty
Executive Director
萝莉少女 – Business Division of Te P奴kenga
Invercargill 

He aha te mea nui o te ao

What is the most important thing in the world?

He tangata, he tangata, he tangata

It is people, it is people, it is people.

Add your study to LinkedIn

Are you a proud student or alumni of 萝莉少女 or Southland Polytechnic?

Linked In is a useful tool that can help connect you with a global business network.

 

Official Photograhies

Visit to view and order online.

GRADUATE LIST

New Zealand Diploma in Adult and Tertiary Teaching (Level 6)

Sarah Bell 

Damian Brixton

Cintrella Fenton

Nicola Flanagan

Erin Keenan

Vonnie Kordell

Bianca Kuhlmann

Kathryn Rzoska

Nika Wallace

Christopher Webster

 

New Zealand Diploma in Agribusiness Management (Level 5)

Cherie Ackroyd

Tiffany Goggin

Joval Moredo

Brooke Neil

Jeanette Skidmore  

 

New Zealand Diploma in Business (Level 5) (Administration and Technology)

Melanie Bates

Leeann Burtenshaw

Aleshia Carnegie

Jessie Chalmers

Haley Crimp

Greta Donoghue

Taniya Johnson

Kayla Jonker

Angela Knott

Kate McConnell

Karena Miller

Sian Plummer

Felicity Stewart

Lydia Thomson

                                

New Zealand Diploma in Business (Level 5) (Administration and Technology and Project Management)

Rebecca Winder

 

New Zealand Diploma in Business (Level 5) (Leadership and Management)

Reghan Anderson

Sumin Bae

Anna Bevin 

Jodie Blois

Rustum Damonze

Michael Dore

Scott Forbes

Brodie Grave

Dianna Hosnell

Tara Hunt

Natalie Jordaan

Victor Kamuyanga

Yujin Kim

Hyungchan Lee

Lyall MacDonald

Laura Madiedo Chaves

Andrew McFadyen

Abby McNeill

Elizabeth Neill

Pawan Anthony Jupiter

Patricia Pumatong

Pramuk Ratnayake Mudiyanselage

Samantha Robertson

Samuel Ross

Pamela Simpson

Kristie Smart

Daniel Thurlow

Darren Van Rooyen

Elisa Van Velzen

Charlene von Tunzelman

Courtney Wake

Alyssa Winder

 

New Zealand Diploma in Business (Level 5) (Project Management)

Lorrelle Baker

Suzanne Benjes

Toby Burrows

Amanda Carvalho

William Coetzee

Merceditha Cosare

Marcia Davie

Chantel Dibb

Matthew Elder

Mark Finlay

Josie Flack

Emma Fraser

Tyrone Gemmell-Poynter

Dylan Greene

Xueyan Huang

Adeer Kamraj

Catherine Keep

Vera Kriel

Phillipa Mann

Megan Martin 

Casey Murphy

Roelof Myburgh

Lindsay Polmear

Alexander Pyper

Fairchild Sibanda

Rachel Simpson

Penny Soper

Tara-Jane Sutherland

Munamato Tambawoga

Lucie Vodrazkova

 

New Zealand Diploma in Business (Level 6) (Administration and Technology)

Anne Chan              

Courtney Luskie

Lee Phang Pratap

Shweta Pratap

Masego Wilford

 

New Zealand Diploma in Business (Level 6) (Leadership and Management)

Christine Armstrong

Sumin Bae

Aurora Cai

Joshua Cowan

Matthew Hare

Kim Jacobs

Masyhur Ali

Monica Low

Cushla Parker

Luh Risa Prema Padini

Janine Reynolds

                

New Zealand Diploma in Business (Level 6) (Administration and Technology and Leadership and Management)

Danyang Wang

                

New Zealand Diploma in Photography (Level 5)

Emma Andrews

Phillip Blomfield

Laura Buckingham

Jo-Ann Cook

Hayley Curtis

Graham Dobbs

Bryony Domegan

Retha Du Preez

Stephane Dussau

Emma Filipov-Bell

Nicola Foden

Angie Gaebler

Aaron Gillions

Adam Haack

Amy Hughes

Xiaozhen Huo

Emma Jones

Thais Kamihara Saito

Muhammad Khan

Theodosios Kritikos

Bethany Lambourne

Nicola Lindsay

Joni Ludlow

Tayla McGarry

Debra Metcalfe

Toni Miller

Bridget Nyssen

Rosslan Pauzi

Jessica Pearce

Zachary Pope

Kelly Potts

Peter Pritchard

Wendy Ritson

Manoela Sabbag

Kathryn Servian

Eliana Slaney

Amanda Stuart

Samuel Trafford

Karen Triggs

Brya Wallace

Angela White

Caitlin Wightman

Sandra Wilcock

Andrew Young

 

New Zealand Diploma in Primary Industry Business Management (Level 5)  

Carla Kissane-Rako

 

New Zealand Diploma in Screen Production (Level 5)

Matheson Brown

Madeline Carruthers

Tangiora Hinaki

Motohide Miyahara

Ryan Morrison

 

New Zealand Diploma in Tourism and Travel (Level 5)

Tanisha Batten

Elisabeth Bouvet

Lorisa Brown           

Gabrielle Davies

Jenny Gurung

Amy Missen

Kaitlyn Nickel

Trudi Sheridan

Matthew Wenborn

 

New Zealand Diploma in Tourism and Travel (Level 6)

Brendon Joyce

 

New Zealand Diploma in Workplace Health and Safety Management (Level 6)

Colin Allen

Jason Allison

Roland Anyangwe

Jeffrey Barnett

Delwyn Belcher

Melissa Berghorst

Gina Boreham

Tracy Bourke

Michael Bowen

Emma Boyd

Matthew Bray

Gideon Broodryk

Kaye Byrne

Robert Cadzow

Bridget Cameron

Amit Chawla

Jaspreet Cheema

Kayne Conlan

Johannes Conradie

Robert Cutforth

Andrea Davey

Yvonne de Thierry

Anne Dench

Shaune Donald

Richard Downey

Hamish Durno

Paul Emmett

Samantha Exley

Cassandra Fellows

Thomas Goddard

Shelley Godman

Alan Gordon

Shashi Gosai

Jarrod Graham

Chloe Graham-Stewart

Jessica Griffiths

Olimpia Hakala

Rolien Ham-Geliefde

Donna Harris

Stephanie Hillis

Damien Hiquet

Gemma Hoddinott

Fiona Hodgson

Adrian Hollamby

Mitchell Horan

Ludwig Horn

Dave Houston

Sharyn Jacob

Turehua Johnson

Matthew Kimmins

Tracey King

Palemata Lameko

Edward Law

Adam Lynch

Alice Macdonald

Sandy MacWan

Elisha Maistry

Corina Martin

Mwilu Masaka

Stacey Mason

Anna McElhinney

Calum McFarlane

Sheree McGaughran

Andrew McNally

Maria Medina

Michael Melles

Sonya Melles

Shimon Moses

Emma Muir

Donna Mulvey

Wayne Murray

Immagina Murray-Bartlett

Paul Nagel

Learnmore Ndemera

Brent O’Bell

John O’Brien

Christopher O’Connor

Brian Ontong

Marcus Osborne

Amanda Pearce

Alexis Prebble

Kerri-Ann Rakena

Alexander Reed

Lisa Reeve

Melissa Rodrigues

Lee Russell

Valeska Saavedra Caceres

Gagandeep Sahni

Alejandro Sambajon

Lucy Sandifer

Rachel Sequiera

Rosalie Shields

Melanie Shepherd

Angela Simons

Magdalena Skorecka

Rachel Smith

Susan Smith

Marina Strong

Phillip Tapara

Delmita Te Miha

John Thompson

Nigel Thomson

Ryan Tongapuna

Carrianne Topia

Claire Tran

Tegan Vallance

Kenneth Voice

Adrian Walker

Thomas Waloszczyk

Anthony Walsh

Coburn West

Charlotte Whitaker

Linsey Whitchurch

Lisa Williams

Jarratt Wyeth

Shijie Zhang

 

Bachelor of Applied Management (Applied Management)

Bhawandeep Kaur

Muzandu Munkombwe

Christopher Williams

 

Bachelor of Applied Management (Applied Marketing)

Yolandi Cook

Devonne Holland

Glen MacDonald

Haleigh Vinicombe

 

Bachelor of Applied Management (Human Resource Management)

Michelle Findlater

Kristen Hardy

Kelsie-Anne Jordan

Mohamed Kado Turkmani

Kyra Pennington

 

Bachelor of Applied Management (Occupational Health and Safety Management)

Raymond Bennett

Tremayne McLeod-Ratana

Asha Reddy

Baljit Singh

Kyla Walklin

Philippa Wallace

 

Bachelor of Applied Management (Project Management)

Elochukwu Anajemba

Taurai Chibvongodze

Sharon Clark

Travis Donoghue

Blessing Mufambirwi

Surinder Singh

 

Bachelor of Applied Management (Applied Management) and New Zealand Diploma in Business (Level 6) (Leadership and Management)

Karla Smith

Christopher Tio

 

Graduate Certificate in Agribusiness Management

Wallace Appleby

James Larsen

 

Graduate Certificate in Applied Management

Dylan Amyes

Jayden Aucamp

David Benjamin

Karen Benvin

Terri Benvin

Samuel Brown

Amber Drummond

Nicholas Hill

Sun Hwa Jamati

Brigitte Kempf

Karl Laurence

Edgar Machuca Montano

Kaycie O’Connor

Hasnain Raza

 

Graduate Certificate in Applied Marketing

Alexandra Amos

Lois Fidler

Uvini Panditharatne

Matt Whaanga

 

Graduate Certificate in Event Management 

Nicola Batten

Debra Escano Ramirez

 

Graduate Certificate in Human Resource Management 

Jayshree Bhana

Daniel Biggelaar

Emma Chilton

Selena Connolly

Anna Gavin

Alpana Gounder

Sarah-Jane Harris

Kirsten Hoger

Pradeep Manik

Emma Mulliss

Ankita Narvekar

Sarah Price

Janice Purchase

Amber Randall

Benjamin Sutton

Selena Tian

Kate Waldrom

Gemma Wilkinson

Kasia Wysocki

 

Graduate Certificate in Occupational Health and Safety Management

Hassan Abdullahi

Oluwaseun Awotokun

Lucy Culleton

Vaughan Fraser

Johanna Gemmell

Janneke Groenewegen

Mereana Hodges

Fiona Humpheson

Rebecca Jory

Jolene Kant

Shaun Lines

Erica Loe

Jeffrey Mackrell

Shivam Narayan

Tyler Olney

Kerry Painter

Leeann Redmond

Armin Sadafi

Bruce Saunders

Stephanie Sloan

Tala Taimalelagi

Sandra Valdes

Rangiwhakairi Walker

 

Graduate Certificate in Professional Coaching

Carmel Ali

Wibha Desai

Leanne Elder

Rachael Elder

Anna Fraser

Guy Fremaux

Jodene Gernhoefer

Cherie Gwilliam

Trudy Hedges

Tui Hill

Vonnie Kordell

Leandra Lombard

Natalie Massie

Claire Milligan

Julie Muir

Naomi Murukesapillai

Nathan Nee

Victor Oliver

Joanna Paterson

Michael Quartermaine

Julia Reid

Lucie Rivet

Nimi Sharma

Kenneth Shelley

Lucy Smith

Natalie Smith

Alicia Taylor

Martin Vere-Jones

Elizabeth Viljoen

Samuel Vink

Rebekah Ward-Johnston

 

Graduate Certificate in Project Management 

Scott Adams

Max Barwell

Erin Brunken

Maxine Bruyns

Anuttara de Silva

Timothy Ellis

Sarah Fursdon

Aqeel Khan

Nina Kozlova

Dorian Liebert

Stacey Limmer

Claudia Orellana Espinoza

Lauren Pickett

Kristin Reid

David Smith

Erica Smith

Cherry Solivio

Courtney Stevens

 

Graduate Diploma in Applied Management 

Roger Beatson

Leigh Craig

Xiaoqi Gu

Brendon Haughey

Lameck Jeche

Scott Williams

Sarah Wojtas

 

Graduate Diploma in Applied Marketing 

Jo-Ann Hogan

 

Graduate Diploma in Human Resource Management

Kazue Atarashi

Marissa Coombs

Lynley Elliott

Jasroop Hazooria

Rebecca King

Angela McDonald

Georgia McLean

Cameron McLennan

Sally Rison

Claire Scannell

Joanne Stephens

Hannah Stockwell

Jessica Thomas

Jerrie Valli

Georgia Walker

 

Graduate Diploma in Occupational Health and Safety Management

Karen Ah Tong

Keryn Bilderbeck

Almereau Bosch

Riki Brown

Latonia Crockett

Meghan Fairey

Rachel Farndon

Alejandro Gallardo Pasillas

Richard Giddings

Susan Grace

Blair Hingston

Busisani Hlatshwayo

Michaela Jones

Sarah Lawton

Rachel Leadbeater-Bailey

Oxana Lee

Sheril Mittal

Karla Morrison

Benson Skariachan

Anthea Smith

Tracy Smith

Apsara Suwal

Jessop Swan

Mandy Thurston

Ernest Ukaegbu

Olivia Yardley

 

Graduate Diploma in Professional Coaching

Jens Mueller

Roselle O’Brien

 

Graduate Diploma in Project Management 

Emma Dickins

Louise Gavin

Ema Latu

Harvinder Kaur Jaj Sitwant Singh

Megan Younger

 

Graduate Certificate in Communication (Public Sector)

Tyrone-Jay Barugh

Therese Bisquera

Paula Douglas

Ally Holden

Shona Lal 

Colleen Montgomery

Roselle O’Brien

 

Graduate Certificate in Communication (Corporate Sector)

Belinda Dunn

Michelle Smith

 

Graduate Diploma in Communication (Corporate Sector)

Olivia Conley

Sarah Sullivan

Christine Umbach

 

Postgraduate Diploma in Business Enterprise

Sharlene Atai

Jadesola Falope

Donna Milne

Peter Mwai

 

Postgraduate Certificate in Applied Management

Farheen Ayaz

Inura Kalupahana

Ubash Kumar

Michael Oehley

Emma O’Neill

Andrew Rainham

Divya Singh

Udani Usmeeye Gedara

Arnoldus Van Heerden

 

Postgraduate Diploma in Applied Management

Sharif Ali

Mehreen Aymen

Louise Chamberlain

Dewan Khan

Arti Kumar

Johanna Malchow

Nadia Matthews

Sunny Mittal

Sejal Patel

William Potter

Viviane Vagt

 

Master of Applied Management

Aditi Agarwal

Samana Buisson

Thi Cao

Antonio Chadinha

Rakesh Chand

Kirsty Dugdale

Shyamike Dissanayake

Padukkage Gunawardana

Rex Hendry

Archana Kawatra

Rudy Leak-Packer

Xiaolong Liu

Candice-Lee Maree

Sharne McGarvey

Jenna Milesi

Ngozi Penson

Erlita Roberts

Kylie Rogers

Amit Sharma

Kunchana Wanniarachchi

New Zealand Diploma in Audio Engineering and Production (Level 5)

Branham Kupa       

Matthew Wilson

 

New Zealand Diploma in Audio Engineering and Production (Level 6)

Jack Frost 

Jacob Patchett

Jonathan Shemesh

 

Bachelor of Audio Production

Daniel Aldersley

Haydn Dyer

Neihana Harding

Megan Hay

Lachlan Hickford

Hamish O’Donnell

Quillan Percival

Noak Thomas

Erika Waymouth

 

New Zealand Diploma in Music (Level 5)

Christian Dela Cruz

 

Bachelor of Contemporary Music

Devin Ledington

Michael Tan

Jacob Wilkinson

                  

Graduate Certificate in Contemporary Music

Marion Buxton

 

Graduate Diploma in Contemporary Music

Joshua Mackay

 

Bachelor of Contemporary Music and Bachelor of Audio Production

Bradley Crowe

 

New Zealand Diploma in Screen Production (Level 5)

Reuben Leslie         

Seth Nops

Samantha Powell

Natalie Webb

 

Bachelor of Screen Arts (Animation)

Christina      Kelly

William Sutherland

Quinn Watson

 

Bachelor of Screen Arts (Film)

James Hewitt

Bradley Holdaway

Caleb Lay

Rhys Strang            

Max Wilson

Mengting Zhou

 

Bachelor of Screen Arts (Game Art and Design)

Benjamin Brosnan

Mihaly Csordas

Seth Nops

Jordan Pe’a

Jordyn Wilson

 

Graduate Diploma in Screen Arts (3D Animation)

Lan Bai

 

Graduate Diploma in Visual Media

Melissa Bustamante Montoya

Anne Buttle

Max Candy

Rachel Garside

Misato Osugi

Jay Revell

 

New Zealand Diploma in Cookery (Advanced) (Level 5)

Chloe Bond

Davin Bonny

Renz Condino

Indianara Cordeiro

Mariana Gomes

Shruti Gorain

Akash Gurung

Tania Hand

Hung Ki Lee

Yongwoo Lee

Tianming Liang

Sami Mohammad

Nghia Nguyen

Archana Raju

Wahyuni Tjeu

 

Bachelor of Information Technology

Clarissa Angeline

Cambell Blair

Ameil Burke

Kurtis Denning

Yuhei Fujisawa

Jordan Helm

Riley Howley

Zibo Liang

Theo McMullien

Jugalsinh Parmar

Kyle Rohan

Oliver Schweikert

Philip Snedden

Thomas Woodward

 

Postgraduate Diploma in Information Technology

Esteban Heunuman Villarroel

Peng Zhang

 

Master of Information Technology

Kirti Bassi

Jaime Farina Carmona

Danilo Gomes Casaes

Nguyen Minh Quang

Zeqi Yin

 

New Zealand Diploma in Business (Level 5) (Accounting)

Jane Kelly

Finlay Sharp-McDonald 

 

New Zealand Diploma in Business (Level 5) (Marketing and Sales)

Darcey Hawea

 

Bachelor of Commerce (Accounting)

Guzaliya Bakieva

Hayden Coote

Gemma Ellis

Anil Gamage

Tyleigh Harvey

Georgia Jackson

Zhang Li

Eunyoung Park

Katie Scott

Kylie Simpkins

Josiah Sweney

Shafia Talib

Tri Winda Ayu Lestari

 

Bachelor of Commerce (Accounting and Management)

Joel Penisula

Missy Ririnui-Sipa

Edith Sahagun

 

Bachelor of Commerce (Accounting and Marketing)

Allan Chibvongodze

Jessica Macdonald

Garrick Sian Woei Chen

 

Bachelor of Commerce (Marketing)

Pearl Nelson

 

Bachelor of Commerce (Management and Marketing)

Tracey Busby

Jessica Key

Jimin Kim

Vahnija Kinloch

Natasha Mangels

 

New Zealand Diploma in Hospitality Management (Level 5)

Erika Non

 

New Zealand Diploma in Hospitality Management (Level 6)

Russker Degamo

Sua Jeong

Erika Non

Blake Prattley

Daniel Wright

 

Bachelor of Hotel Management

Danielle Huntington

Lourdes Kirana

Rachel Miranda

Candice Scarlett

Wan Wang

 

Bachelor of Hotel Management and Bachelor of Commerce (Marketing)

Petra Hannen Voice

 

Graduate Diploma in Hotel Management

Dayoon Kim

 

Postgraduate Diploma in Business Enterprise

Pradeep Bhatt

Aditya Gupta

 

Postgraduate Diploma in Applied Management

Diego Martinez Camargo

Wanting Cheng

Thiago Da Silva

Renan Dos Reis Avila

Sarah Gill

Shaun Gill

Moinul Islam

Julian Almanzar Martinez

Karen Miyata

Jesus Negrette Polo

Vini Stephen

Claudia Valencia Vilca

Nie Zhang

 

Master of Applied Management

Charie Bayaron

William Bittencourt Da Silva

Jorge Jimenez Castano

Camila Storino Castro

Ruvendrini Fernando

Anton Garnyk

Kanishka Ginihaluge

Jiaming Guo

Lalantha Kodagoda Arachchige

Raquel Moreira De Souza

Isabella Paiva De Souza

Xinna Qu

Gurpreet Saini

Babajide Samuel

Luciana Schio

Nirali Shah

Yadvinder Singh

Josephine Spencer

Robyn Valentine

Bhargav Vyas

Qifeng Wang

Mississippi Yuen

New Zealand Diploma in Architectural Technology (Level 6)

Penelope Barnsdale

Jacqui Bathurst

Jiao Chen

Lochie Earland

Adam Woodford

 

Bachelor of Architectural Technology

Erin Calder

Dirk de Koster

Diana Leitman

Dominic Mckenzie

Sophia Rigg

Norman Tudor

 

New Zealand Diploma in Construction  (Level 6) (Quantity Surveying)

Xinyan Li

Kenneth Soper

Sam Stevens

 

Bachelor of Construction

Hengjian Dou

Yujing Han

Xi Hu

Junhyeong Jo

Quiyuan Wang 

Xuechun Wang

 

Graduate Diploma in Construction

Brian Arnedo Naranjo

 

New Zealand Diploma in Engineering (Level 6) (Civil Engineering)

Yea Chan Kim 

Mateus Luna De Macedo

 

New Zealand Diploma in Engineering (Level 6) (Mechanical Engineering)

Jarvi Beltejar

Andrei Chan

Clayton Gerrard

Freya Hogan

Jewel Joby Paul

Pengfei Liu

Nemani Saravaki

 

Bachelor of Engineering Technology (Civil)

Julong Jia

Hai Liu

Qian Liu

Sujan Maharjan

Vanessa Nanat

Arjun Sanil

Guanyu Zheng

 

Bachelor of Engineering Technology (Mechanical)

Bernabas Fernandez

Christopher Horasia 

Nathan Johnston

Qianpeng Lin

Gregorio Rusli

Samantha Steininger

 

Graduate Diploma in Engineering Technology (Civil)

Matthew Barber

 

New Zealand Diploma in Veterinary Nursing (Level 6)

Chloe Kane

Gabrielle Mills

Skyla Pool

Meisha Prouting

Fran Sutherland

Heidi Wilks

Ardy Santoso Auw Yang

Bachelor of Environmental Management

Jacob Brew

Shing Mui Chau

Michael Cunningham

Lance Daleon

Nicholas Dennis

Yannick Dorsman

Luka Finn

Xiaolin Huo

Rose Hynson

Natasha Miller

Jenna Rule

Kyla Sherbanowski

Daron Titus

Davith Weerakoon

 

Graduate Diploma in Environmental Management

Kamaea Wi Repa

 

New Zealand Diploma in Health and Wellbeing (Practice/Applied Practice) (Level 5)

Natasha Birchfield

Kirsti Cocklin

Glenn Goodall

Trinity Goodall

Tina Hansen

Gemma Sutherland

Jody Templeton

Catherine Vos

 

New Zealand Diploma in Sport, Recreation and Exercise (Multi-sector) (Level 5)

Russell George

Jonnette Henwood

Vatsalbhai Kiritbhai Patel

 

Bachelor of Sport and Exercise

Ricky Biddle

Josie Frew

Louis Hodgkinson

Harry Milligan

Rajvi Patel

Kartik Reddy

 

Postgraduate Certificate in Applied Health Sciences (Wellness and Rehabilitation)

Laura-Jo McCormack

 

Postgraduate Diploma in Applied Health Sciences (Wellness and Rehabilitation)

Anataia Brown 

Sheree Ferrari

Deisy Almanzar Martinez

Sean Morgan

Lahiru Satharasinghe Achchige

 

Master of Applied Health Sciences (Wellness and Rehabilitation)

Francisco Bustamante Troncoso

Isabella Costa de Medeiros

Benedict Crossley-Pritchard

Camila Glaser

Tracy Hall

Jonas Michel

Matthew O’Neill

Isabela Silva Santos

Claire Winzar

 

New Zealand Diploma in Te  Reo M膩ori (Te R艒nakitanga ki te Reo Kairangi) (Level 5)

Jennifer Campbell

Asha Carr

Ada Frost

David Sar Shalom Abadi

Jason Turnbull

Donna White

 

New Zealand Diploma in Wellness and Relaxation Massage (Level 5)

Caleesto Mills

Joshua van Veen

 

New Zealand Diploma in Remedial Massage (Level 6)

Josephine Cheer

Ella Damian

Sonia Hunt

Masayo Kawaguchi

Mark Smith

Madison Williams

 

Bachelor of Therapeutic and Sports Massage

Isabella Barnes

Georgia Berben

Joanna Boardman

Rizpha Cook

Rene De Joux

Andrea Graves

Ellen Hamilton

Dana Logan Leach

Haley Lucinsky

Victoria Morgan

Tessa O’Toole

Kartik Palani

Nicola Spence

Megan Stewart

Christine Taylor

Chanelle Wanoa

 

New Zealand Diploma in Enrolled Nursing (Level 5)

Mona Ali

Avon Baker

Ashlea Friend

Taris Gilder

Mallissa Gould

Wikitoria Graham

Kate Harrington

Tiffany Leighton

Jessica Mason

Laura Menzies

Brooke Shepherd

Brigette Wadworth

 

Bachelor of Nursing

Andrew Barr

Jasmine Botting

Esther Bower

Bradley Carson-Fearn

Anna Curzon

Craig Dawson

Gabrielle Dawson

Michael De Luna

Courtney Dillon

Stacey Donaldson

Caroline Du Preez

Bethany Edie

Rebekah Fenton

Emma Finlay

Megan Fletcher

Brooklyn Forbes

Nicole Fraser

Willow Gush

John Hare

Sanali Hewa Marambage

Rosey Holmes

Abigail Hunt

Halayna Jansen

Jessica Emilia

Cheng Jin

Holly Leitch

Suet Yee Leung

Nicole Lowen

Hannah McCloy

Grace McCord

Anna McCracken

Kaitlyn McDermott

Renee McElligott

Ariana McMillan

Kerry McNeil

Jack Mills

Sereana Moi

Samantha Ndlovu

Caelan O’Connor

Jena Payne

Vicky Pearce

Anna Pedler

Libby Penisula

Lei Ren

Lulu Ren

Nicole Renton

Kendyl Richmond

Harriet Robertson

Casey Sandbakken

Rajbir Sidhu

Sylodgiah Siwawa

Mary Thompson

Lianna Trent

Bailey Trotter

Veronique Trudel

Alys Webb

Abbie Welsh

Ashdee Wilson

Lok Yi Tam

 

Postgraduate Certificate in the Art and Science of Health Care

Kate Clacher

Janet Devenport

Keryn Donlevy

Joice Francis

Maggie Harrington

Ma Cristina Item

Ligi Johnson

Jennifer Keen

Jodi McNaughton

Ruby Merrilees

Jesseca Miole

Tarryn Scully

 

Postgraduate Diploma in the Art and Science of Health Care

Patricia Abao

Sara Beel

Olivia Blackmore

Mhariet Cabigas

Riche Campaniel

Hema Chandra

Asha Clements

Natasha Frewen

Mary Guevarra

Shannan Miller

Mitzie Morales

Reshmi Penezhuthu Varghese

Erica Rae

Maria Ramirez

Cukku Samuel

Patrick Sicad

Madeleine Wilkinson

New Zealand Diploma In Web Development and Design (Level 5)

Jeanny Gere van Erkel 

Danhua Hong

Lily Mohr

Brook Stringer

Mae Young

                

New Zealand Diploma in Tourism and Travel (Level 5)

Ni Ni

Jagdev Singh Sidhu

 

New Zealand Diploma in Tourism and Travel (Level 6)

Seyeon Maeng

Esteban Martin Guzman

Joan Salonga

AWARD RECIPIENTS

FACULTY OF HEALTH, HUMANITIES AND COMPUTING

KIWI WHEATBAGS/AURORA/TUI BALMS AWARD

Top Student - Massage Therapy 
(Level 5)

Victoria Booth, Joshua van Veen

KIWI WHEATBAGS/AURORA/TUI BALMS AWARD

Top Student - Massage Therapy 
(Level 6)

Masayo Kawaguchi 

NEW ZEALAND MASSAGE THERAPY RESEARCH CENTRE AWARD

Top Research Project - Year 3 Bachelor of Therapeutic and Sports Massage 

Christine Taylor

MASSAGE NEW ZEALAND SIT CLINIC AWARD

Top Student - Year 3 Bachelor of Therapeutic and Sports Massage

Victoria Morgan

ACTIVE SOUTHLAND AWARD

Top Student - Excellence in Sport and Exercise - Year 3 Bachelor of Sport and Exercise

Josie Frew 

ACTIVE SOUTHLAND AWARD

Top Research Thesis/Project - Master of Applied Health Sciences

Tracy Hall

PHARMACO (NZ) LTD AWARD

Outstanding Academic Achievement - New Zealand Certificate in Study and Career Preparation (Level 4) - Health and Wellness Careers

Amber Frost

ANNABELLE JOHRI MEMORIAL SCHOLARSHIP AWARD

Outstanding Improvement and Commitment - New Zealand Certificate in Study and Career Preparation 
(Level 4) - Health and Wellness Careers/Pre-Entry Applied Health Science

Jaymie Barlow

ENLIVEN SOUTHLAND AWARD

Most Outstanding Student - New Zealand Diploma in Enrolled Nursing (Level 5)

Rebecca O’Donnell

ENROLLED NURSE NZNO SECTION AWARD

Demonstrating Leadership Skills - New Zealand Diploma in Enrolled Nursing (Level 5)

Laura-Kia Menzies

SOUTHERN REGION ENROLLED NURSE SECTION AWARD

Contribution in an Acute Environment - New Zealand Diploma in Enrolled Nursing (Level 5)

Taris Gilder

ENLIVEN SOUTHLAND AWARD

Outstanding Contribution - Year 1 Bachelor of Nursing

Danielle Harpur

PHARMACO EMERGENCY CARE AWARD

Outstanding Achievement - Year 1 Bachelor of Nursing

Jeremaia Matubis

WARREN FORBES MEMORIAL AWARD

Excellence in the Field of Rehabilitation - Year 2 Bachelor of Nursing  

Kate Russell 

1999 CEN GROUP AWARD 

Most Outstanding Student - Year 3 Bachelor of Nursing

Cheng Jin

TE WHATU ORA HEALTH NEW ZEALAND SOUTHERN AWARD

Clinical Excellence - Year 3 Bachelor of Nursing

Kendyl Richmond, Suet Yee Leung

SOUTHLAND MEDICAL FOUNDATION INC THURSA KENNEDY MEMORIAL AWARD

Excellence in Advancing Nursing Practice - Postgraduate Diploma in the Art and Science of Health Care

Maria Fatima Ramirez

FAMILY WORKS SOUTHLAND AWARD

Most Inspirational Student - New Zealand Certificate in Health and Wellbeing (Social and Community Services) (Level 4)

Andrew Cooper

ROBYN DUGGAN AWARD

Excellence in Working with Families and Wh膩nau in Mental Health Support Work - New Zealand Certificate in Health and Wellbeing (Social and Community Services) (Level 4)

Martina-Rose Smith

ROBYN DUGGAN AWARD

Excellence in Working with Families and Wh膩nau in Mental Health Support Work - New Zealand Diploma in Health and Wellbeing (Practice/Applied Practice) (Level 5)

Tina Hansen

DEPARTMENT OF CONSERVATION AWARD

Best Progress - Year 1 Bachelor of Environmental Management

Juan Abad Gutierrez 

JASON MOORE MEMORIAL AWARD

Consistent Effort - Year 1 Bachelor of Environmental Management

Stephanie Shaw

ENVIRONMENT SOUTHLAND AWARD

Best Progress - Year 2 Bachelor of Environmental Management

Anna Trent 

NEW ZEALAND PLANNING INSTITUTE (SOUTHLAND BRANCH) AWARD

Best Student Project - Level 7 Environmental Management

Kamaea Wi Repa

SOUTHLAND DISTRICT COUNCIL AWARD

Outstanding Progress Over Three Years - Bachelor of Environmental Management

Michael Cunningham

ENVIRONMENT SOUTHLAND AWARD

Best Student Over Three Years - Bachelor of Environmental Management

Rose Hynson 

ALLOO FUND AWARD

Ornithological Society New Zealand Alloo Fund Avian Research Scholarship

Rose Hynson

FACULTY OF NEW MEDIA, ARTS, BUSINESS AND COMPUTING

CRAIGS DESIGN & PRINT AWARD

Outstanding Student - Year 2 Bachelor of Screen Arts 

Jessica Steininger

HURRING MEMORIAL AWARD

Amanda Hurring Award Top Student - Year 3 Bachelor of Screen Arts

William Sutherland

READING CINEMAS AWARD

Best Digital Short Film - Bachelor of Screen Arts

Max Wilson 

LITTLE FIRE MUSIC WORKS AWARD

Contribution to the Music Department

Zachary Butler

INVERCARGILL LICENSING TRUST AWARD

Top Student - Year 3 Bachelor of Contemporary Music/Graduate Diploma in Contemporary Music

Joshua Mackay

SOUTHLAND MUSICIANS CLUB AWARD

Outstanding Live Performance - Bachelor of Contemporary Music

Devin Ledington

ROCKSHOP AWARD

Top Engineering Student - Year 3 Bachelor of Audio Production

Lachlan Hickford

INVERCARGILL LICENSING TRUST AWARD

Academic Achievement - Year 3 Bachelor of Audio Production

Megan Hay

INVERCARGILL LICENSING TRUST AWARD

Student Excellence and Contribution - Bachelor of Audio Production

Daniel Aldersley

SOUTHLAND CHAMBER OF COMMERCE AWARD

Top Student - New Zealand Certificate in Business (Small Business) (Level 4)

Valentina Laws

CHARTERED ACCOUNTANTS AUSTRALIA AND NEW ZEALAND AWARD

Top Accounting Student - New Zealand Diploma in Business (Level 5)

Noah Cribb

HEWAT GALT AWARD

Top Law Student - Year 1 Commerce

Frances Angela Lesilolo

CHARTERED ACCOUNTANTS AUSTRALIA AND NEW ZEALAND AWARD

Top Accounting Student - Year 1 Commerce

Emma Trainor

FINDEX AWARD 

Top Accounting Student - Year 2 Commerce

Josiah Sweney

MERVYN GILLICK HIRANGA (EXCELLENCE) AWARD

Top Accounting Student - Year 3 Commerce

Connor Ross

STABICRAFT BUSINESS EXCELLENCE AWARD

Top Management Student -Year 3 Commerce

Jessica Key

NAKED CREATIVE AWARD

Excellence in Marketing

Tracey Busby

ASCOT PARK HOTEL AWARD

Top Student - Year 1 Bachelor of Hotel Management and New Zealand Diploma in Hospitality Management (Level 5)

Danyca Salva

INVERCARGILL LICENSING TRUST AWARD

Top Student - Year 2 Bachelor of Hotel Management and New Zealand Diploma in Hospitality Management (Level 6)

Blake Prattley

INVERCARGILL LICENSING TRUST AWARD

Top Student - Year 3 Bachelor of Hotel Management

Danielle Huntington

HILTON QUEENSTOWN AWARD

Top Student - Graduate Diploma in Hotel Management (Queenstown Campus)

Ben Happs

SOUTHLAND CHAMBER OF COMMERCE & SOUTH PORT NZ AWARD

Top Student - Master of Applied Management

Isabella Paiva De Souza

FOCUS TECHNOLOGY GROUP AWARD

Top Student - Year 1 Information Technology

Jonathan Steininger

JADE SOFTWARE AWARD

Top Jade Programmer - Year 2 Information Technology

Ronan Ferguson 

JADE SOFTWARE AWARD

Top Student - Year 2 Information Technology

Ronan Ferguson

JADE SOFTWARE AWARD

Most Outstanding Jade Project - Year 2 Information Technology

Youngjun Suh, Cody Couper, Quintin Carr

JENSEN TECH AWARD

Top Student - Year 3 Information Technology

Oliver Schweikert

JENSEN TECH AWARD

Top Network Student - Year 3 Information Technology

Oliver Schweikert

NEW ZEALAND ALUMINIUM SMELTERS LIMITED AWARD 

Top Team Project - Year 3 Information Technology 

Kyle Rohan, Riley Howley, Ameil Burke, Theo McMullien, Kurtis Denning

SOUTHLAND CHAMBER OF COMMERCE AWARD

Top Software Development Student - Year 3 Information Technology 

Oliver Schweikert

SBS BANK AWARD

Academic Excellence - Master of Information Technology 

Zeqi Yin

INVERCARGILL LICENSING TRUST AWARD

Top Student - New Zealand Certificate in Cookery (Level 3) (Semester 1)

Paige McIvor

INVERCARGILL LICENSING TRUST AWARD

Top Student - New Zealand Certificate in Cookery (Level 3) (Semester 2)

Yaritzel Mowatt Santamaria

SOUTHERN HOSPITALITY AWARD

Top Student - New Zealand Certificate in Cookery (Level 4) (July 2021 Intake)

Kenny Douma

SOUTHERN HOSPITALITY AWARD

Top Student - New Zealand Certificate in Cookery (Level 4) (Nov 2021 Intake)

Lachlan Boyd

BIDFOOD AWARD

Top Student - New Zealand Diploma in Cookery (Advanced) (Level 5) (March/Sept 2021)

Renz Condino

FACULTY OF TRADES AND TECHNOLOGY

DATELINE/SOUTHERN SALON SUPPLIES AWARD

First Place in Class - Salon Support 1 2022 (Joint Award)

Kimberely Cabral

SOUTHERN SALON SUPPLIES/WELLA AWARD

First Place in Class - Salon Support 1 2022 (Joint Award)

Sophie Steel

DATELINE/WELLA AWARD

First Place in Class - Salon Support 2 2021

Emma Wallace

SOUTHERN SALON SUPPLIES/WELLA AWARD

Top Student Overall - Year 1 Hairdressing 2022

Cassidy Veitch-Buchanan

DATELINE/WELLA AWARD

Top Student Overall - Year 2 Hairdressing 2022

Maryke Van Schalkwyk

GHD NEW ZEALAND/DATELINE AWARD 

Top Student Overall - Year 3 Hairdressing 2022

Ashlee Honeybone

CS&CO LTD/DE SPA COSMETICS AWARD

Top Theory Student - Beauty Therapy 2021 Semester 2 (Invercargill Campus)

Darlene Barton

VENDELLA/WORLD BEAUTÉ AWARD

Top Theory Student - Beauty Therapy 2022 Semester 1 (Invercargill Campus)

Naomi Gotz

BEAUTY GALLERY/CS&CO LTD AWARD

Top Practical Student - Beauty Therapy 2021 Semester 2 (Invercargill Campus)

Brooke Bailey-Craig

BEAUTY GALLERY/ HOUSE OF CAMILLE AWARD

Top Practical Student - Beauty Therapy 2022 Semester 1 (Invercargill campus)

Naomi Gotz

WORLD BEAUTÉ/CS&CO AWARD

Top Theory Student - Beauty Therapy (Queenstown Campus)

Abby Blackman

WENDY HILL/ARROW BEAUTY AWARD

Top Practical Student - Beauty Therapy (Queenstown Campus)

Bruna Fracino Maia

NEW ZEALAND INSTITUTE OF ARCHITECTS AWARD

Top Student - New Zealand Diploma and Bachelor in Architectural Technology

Adam Woodford

ADNZ OTAGO - SOUTHLAND BRANCH AWARD

Best Presented Resolved Residential Design - Year 1 New Zealand Diploma and Bachelor in Architectural Technology

Amy Young

AMALGAMATED BUILDERS LTD AWARD

Top Student - Year 1 New Zealand Diploma and Bachelor in Construction - Quantity Surveying 

Victor Bongers

NEW ZEALAND INSTITUTE OF QUANTITY SURVEYORS AWARD

Top Overall Performance - Year 2 New Zealand Diploma and Bachelor in Construction - Quantity Surveying

Kenneth Soper

PLACEMAKERS AWARD 

Top Student - Carpentry Pre-trade Group 1

Aston Gilbert

CARTERS AWARD

Top Student - Carpentry Pre-trade Group 2

Osian Hitchcox

SOUTHLAND REGISTERED MASTER BUILDERS ASSOCIATION AWARD

Top Student - Carpentry Pre-trade Group 3

Jacob Nuku

OTAGO/SOUTHLAND MASTER JOINERS AWARD

Top Student Craftsperson - Apprentice Joinery

Oliver Austin 

NEW ZEALAND PANELS GROUP AWARD

Top Student - Joinery Pre-employment

Ashleigh Brooking

BUILDING AND CONSTRUCTION INDUSTRY TRAINING ORGANISATION AWARD

Most Improved Student - Joinery Pre-trade

Samantha Keen

MACAULAY MOTORS AWARD

Top Student - New Zealand Certificate in Automotive Engineering (Level 3) (Light) 2021 Semester 2

Ethan White 

GWD MOTOR GROUP AWARD

Top Student - New Zealand Certificate in Automotive Engineering (Level 3) (Light) 2022 Semester 1

Stephen Sarfaiti

NAPA AWARD

Top Student - New Zealand Certificate in Automotive Engineering (Level 3) (Heavy)

Tom Ayers

MOTOR TRADE ASSOCIATION (INC) (SOUTHLAND) AWARD

Top Student Overall - Automotive Engineering

Tom Ayers

KLEIN TOOLS NZ AWARD

Top Student - Electrical Pre-trade

Anthony Wilson 

POWERNET LIMITED AWARD

Most Improved Student - Electrical Pre-trade

Lakota-Wolf Pink

DAIKEN SOUTHLAND LIMITED AWARD

Top Student - New Zealand Certificate in Mechanical Engineering (Level 3)

Jamie Hudson

TRADE TOOLS AWARD

Most Improved Pre-trade Student in Mechanical Engineering

Sarah McCormack

BOC TROPHY AWARD

Excellence in Welding

Jackson Silcock

PPS INDUSTRIES LIMITED AWARD

Excellence in Machining

Jamie Hudson

WSP NZ AWARD

Top Student - Year 1 New Zealand Diploma in Engineering

Peter Wilson 

WSP NZ AWARD

Top Student - Year 2 New Zealand Diploma in Engineering 

Yea Chan Kim

NEW ZEALAND ALUMINIUM SMELTER LIMITED AWARD

Most Outstanding Project - New Zealand Diploma in Engineering

Francis Chan

INVERCARGILL CITY COUNCIL AWARD

Excellence in Engineering Project Management - New Zealand Diploma in Engineering

Yea Chan Kim

SOUTH PORT NZ LTD AWARD

Top Student - Year 2 Bachelor of Engineering Technology

Yen Jet Hua

SOUTHWOOD EXPORT LIMITED AWARD

Top Student - Year 3 Bachelor of Engineering Technology

Samantha Steininger

SOUTH PORT NZ LTD AWARD

Most Outstanding Engineering Project - Bachelor of Engineering Technology/Graduate Diploma in Engineering (Civil)

Guanyu Zheng

NEW ZEALAND ALUMINIUM SMELTER LIMITED AWARD 

Most Outstanding Engineering Project - Bachelor of Engineering Technology/Graduate Diploma in Engineering (Mechanical)

Nathan Johnston

SOUTHWOOD EXPORT LIMITED AWARD

Excellence in Engineering Project Management - Bachelor of Engineering Technology/Graduate Diploma in Engineering

Matthew Barber

INVERCARGILL CITY COUNCIL AWARD

Engineering New Zealand SIT Student Ambassador

Laura Greenaway

MASTERLINK AWARD

Top Stage 1 Apprentice

Andrew Bryan

MASTER PLUMBERS, GASFITTERS AND DRAINLAYERS NZ AWARD 

Top Stage 2 Apprentice

Kyle Ellison

SOUTHLAND MASTER PLUMBERS, GASFITTERS & DRAINLAYERS ASSOCIATION AWARD

Top Stage 3 Apprentice

Jack Watson

BOEHRINGER INGELHEIM ANIMAL HEALTH AWARD

Excellence - New Zealand Diploma in Veterinary Nursing (Level 6)

Chloe Kane

NEW ZEALAND VETERINARY ASSOCIATION (SOUTHLAND BRANCH) AWARD

Academic Distinction - New Zealand Diploma in Veterinary Nursing (Level 6)

Francesca Sutherland

SHOOF INTERNATIONAL LTD AWARD

Excellence in Clinical Animal Care - New Zealand Diploma in Veterinary Nursing (Level 6)

Meisha Prouting

ROYAL CANIN AWARD

Best Practical Student - New Zealand Diploma in Veterinary Nursing (Level 6)

Chloe Kane

ROYAL CANIN AWARD

Best Practical Student - New Zealand Certificate in Animal Technology (Level 5) - Veterinary Nursing Assistant

Emily Brooklands

WAIKIWI VET SERVICES LTD AWARD

Best Academic Student - New Zealand Certificate in Animal Technology (Level 5) - Veterinary Nursing Assistant

Alexia Allan

INVERCARGILL CITY COUNCIL AWARD

Top Student Overall - New Zealand Certificate in Animal Care (Level 3)

Madeline Daniels

NORMAN AND BARBARA CLEARWATER JOINERY AWARD

High achiever who progressed to an Apprenticeship Training Agreement - New Zealand Certificate in Construction Trade Skills (Level 3) - Joinery Strand

Aimee Withington

NORMAN AND BARBARA CLEARWATER CARPENTRY AWARD

High achiever who progressed to an Apprenticeship Training Agreement - New Zealand Certificate in Construction Trade Skills (Level 3) - Carpentry Strand

Barekiau (Barry) Teewaiti

NORMAN AND BARBARA CLEARWATER CARPENTRY AWARD

High achiever who progressed to an Apprenticeship Training Agreement - New Zealand Certificate in Construction Trade Skills (Level 3) - Carpentry Strand

Nicholas Moodie

NORMAN AND BARBARA CLEARWATER CARPENTRY AWARD

High achiever who progressed to an Apprenticeship Training Agreement - New Zealand Certificate in Construction Trade Skills (Level 3) - Carpentry Strand

Osian Hitchcox

SIT RESEARCH AWARDS

SIT RESEARCH AWARD

SIT Research Poster Award – Student Research Competition (1st Place)

Kamaea Wi Repa

SIT RESEARCH AWARD

SIT Research Poster Award – Student Research Competition (2nd Place)

Tessa O’Toole, Rizpha Cook 

SIT RESEARCH AWARD

Three Minute Thesis Competition Winner

Logan Dalgity

SIT OVERALL AWARDS

SIT TOHU MANUKURA M膧ORI AWARD

SIT M膩ori Leadership Award

Sean Morgan

FLETCHER TRUST AWARD

Outstanding Progress in a Full-time Full-year Programme 

Alexia Allan

GRADUATE CERTIFICATE LIST

New Zealand Certificate in Animal Care (Level 3) (Companion Animals)

Madisyn Ballantyne

Jess Burtenshaw

Ariana Campbell

Lochie Crosbie

Maddie Daniels

Tessa Lindsay

Jennifer Stent

Jin Yu

 

New Zealand Certificate in Animal Technology (Level 5) (Veterinary Nursing Assistant)

Alexia Allan

Sarah Balaam

Emily Brooklands

Sophie Carse

Maria De Nys-Farrell

Jean-Martin Fabre

Ian Grigg

Nikki Hendl

Lily Hosford

Fin McQueen

Lois Odgers

Hannah Olsen

Patricia Van Der Berg

Madison Williams

 

New Zealand Certificate in Beauty Therapy (Level 4) (Semester 2, 2020)

Leanna Heathcote

Cassandra Robinson

 

New Zealand Certificate in Beauty Therapy (Level 4) (Semester 1, 2021)

Charlotte Tutty

 

New Zealand Certificate in Beauty Therapy (Level 4) (Semester 2, 2021)

Brooke Bailey-Craig

Darlene Barton

Neelam Kamboj

Amy Lomas

Chaneise Morgan-Fletcher

Tayla Padget

Mya Pereira-Thorne

Angela Rye

 

New Zealand Certificate in Beauty Therapy (Level 4) (Semester 1, 2022)

Rose Atherton

Naomi Gotz

Casey Harland

Jessica Horne

Brooke Kay

Yenall McWilliam

Jenna Scott

 

New Zealand Certificate in Floristry (Level 3)

Lisa Coffin

 

New Zealand Certificate in Hairdressing (Salon Support) (Level 3) (Semester 2, 2021)

Harmony Edwards

Jessie Loudon

Emma Wallace

 

New Zealand Certificate in Hairdressing (Salon Support) (Level 3) (Semester 1, 2022)

Kimberely Cabral

Desiree Neho

Sophie Steel

Gemma Watty

 

New Zealand Certificate in Automotive Engineering (Level 3) (Heavy)

Tom Ayers

Hayden Elliotte

Charlie George

Ayden Gerrard

Byron Hawkes

Jayden Haywood

Dylan Lake

Bobbylee Marsden

Lachie Pratt

Ryan Robertson-Evans

Jardon Rule

Cha’kaiah Ryan

Ryan Shand

Jack Tweed

 

New Zealand Certificate in Automotive Engineering (Level 3) (Light) (Semester 2, 2021)

Hannah Aitken

Kenn Bontuyan

Liam Brookhuis

Ryan Crosswell

Nicholas Davidson

James Forde

Kaeleb Long

Shayla Taylor-Kennedy

Kenan van Heerden

Ethan White

 

New Zealand Certificate in Automotive Engineering (Level 3) (Light) (Semester 1, 2022)

Brooke Harris

Thomas Henderson

Blake Nicholson

Daniel Normington

Alex Pahl

Damian Pearce

Stephen Sarfaiti

Shantelle Svensson

Bradley Whitaker

 

New Zealand Certificate in Electrical Engineering Theory (Level 3)

Isaac Carey-Walsh

Nathan Chalmers

Daniel Churkin

Mae Diggle

Tony Gourlie

Zane Freemantle-Kirby

Joshua Hartley

Chaise Hill

Dante Knowler

Ethan Longdin

Barnaby Lovell

Daniel McPherson

Riley Milne-Wahren

Dylan Pennicott-Thomas

Lakota-Wolfy Pink

Adam Storm

Aaron Thomson

Chante Thompson

Zernan Ubatay

Boning Wen

Anthony Wilson

Meleaha Wood

 

New Zealand Certificate in Mechanical Engineering (Level 3)

Elias Crump

Jamie Hudson

Wendale Jabonitalla

Sarah McCormack

Cameron McDowall

Ethan O’Sullivan

Benjamin Ryan

Jackson Silcock

Breana Todd

Blake Young

 

New Zealand Certificate in Construction Trade Skills (Level 3) (Carpentry) (Semester 2, 2021)

Aidan Allison

Jordan Anderson

Matthew Cornish-Madden

Jordan Cruickshank

Tia Harris

Niko Heydenrych

Hamish Lal

Aidan Lewthwaite

Daymin McMurtrie

 

New Zealand Certificate in Construction Trade Skills (Level 3) (Carpentry) (Semester 3, 2021)

Kaleb Chalmers

Matthew Greiving

Elana Roud

Jacques Salt

Jun Yan

 

New Zealand Certificate in Construction Trade Skills (Level 3) (Carpentry) (Semester 4, 2021)

Jeison Cambindo Martinez

Xi Chen

Kylie Craig

Alex Kerr

Jacob Nuku

Anthony Pearce

Barekiau Teewaiti

 

New Zealand Certificate in Construction Trade Skills (Level 3) (Carpentry) (Semester 1, 2022)

Blake Craig

Aston Gilbert

Sacha Horton

Nicholas Moodie

Ryan Robertson

Cory Russell

Corey Simonsen

Paige Taylor

 

New Zealand Certificate in Construction Trade Skills (Level 3) (Joinery Allied Trades)

Ashleigh Brooking

Madison Cotterill-Haenga

Liam Dawson

Anita Grant

Daniel Jones

Samantha Keen

Jiahao Kuang

Braydon Lawson

Jorja McKinley

Junn Yeong Ng

Lexie Ritchie

Porsche Roderique

Angela Summerfield

Aimee Withington

New Zealand Certificate in Exercise (Level 4)

Gemma Bell

Davida Brinkman

Grace Burke

Susanna Gabriel

Lili Jiao

Damon Karika-Smith

Emma Miller

Jay Renton

MacKenzie Thompson

Jennifer Wilkes

 

New Zealand Certificate in Health and Wellbeing (Social and Community Services) (Level 4) (Mental Health and Addiction Support) (2021)

Jody Templeton

 

New Zealand Certificate in Health and Wellbeing (Social and Community Services) (Level 4) (Mental Health and Addiction Support) (2022)

Jessica Anderson

Natasha Birchfield

Hezhen He

Aaliyah Malofie-Bush

Anthony Priest

Sara Richards

Martina-Rose Smith

Shanae Stenton

Hannah Winters

 

New Zealand Certificate in Health and Wellbeing (Social and Community Services) (Level 4) (Social Services)

Paige Best

Patrisha Betham

Alycia Burke

Andrew Cooper

Roimata Coote

Kayne Fletcher

Ann-Marie Griffiths

Yehjin Kim

Joanne Leeden

 

New Zealand Certificate in Study and Career Preparation (Level 4) (Environmental Management)

Sean Doughty

Connor-Jack McGillicuddy

William Sinclair

Mauricio Veloso Coronado

 

New Zealand Certificate in Study and Career Preparation (Level 3) (Pre Entry Applied Health Sciences) (2021)

Aruna Flawn

 

New Zealand Certificate in Study and Career Preparation (Level 3) (Pre Entry Applied Health Sciences) (2022)

Jaymine Barlow

Katie MacRae

Jocelyn Ryan

Kirsty Sharratt

Mackenzie Syme

Tionraoi Teweti

 

New Zealand Certificate in Study and Career Preparation (Level 4) (Health and Wellness Careers) (2021)

Jeremaia Matubis

Erin Seager

 

New Zealand Certificate in Study and Career Preparation (Level 4) (Health and Wellness Careers) (2022)

Mikayla Agnew

Asha Babu

Jaymie Barlow

Tiharny Barratt

Jade Clark

Amber Frost

Sua Jeong

Faavae Glory Lisala

Lisa Morfett

Kirsty Sharratt

Mackenzie Syme

Tionraoi Teweti

Vibin Thomas Idicula

Amy Yeo

New Zealand Certificate in Cookery (Level 3)

Nina Basilisco

Yidan Chen

Thomas Kingma

Carolynne Kitto

Caleb McCall

Paige McIvor

Lily Miller

Yaritzel Mowatt Santamaria

Jack Pagan

Haylee Parry

Maria Pasang

Oliver Phillips

Tiriana Shearer

Jie Wu

Zhi Yang

Jian Zheng

 

New Zealand Certificate in Cookery (Level 4)

Emma Barone

James Bayer

Lachlan Boyd

Alana Brocas

Gabrielle Davy

Kenny Douma

Haebin Ji

Doreen Makoni

Aiden Offord

Etienne Savage

Joáo Alves Veras

 

New Zealand Certificate in Business (Small Business) (Level 4)

Valentina Laws

Saxon Mathieson

Naisulu Saukelea

Rose Whatuira

 

New Zealand Certificate in Foundation Music and Music Technology (Level 2)

Newa Allen

Mary-Ellen Roderique

Joahquin Sweney

 

New Zealand Certificate in Music (Level 4)

Liam Ewards

 

New Zealand Certificate in Entertainment and Event Technology (Level 4)

Liam Edwards

Natasha Gillam

Temo Heath

Aleisha Jade Marsh

David Poole

Richard Scott

Heather Simpson

 

New Zealand Certificate in Digital Media and Design (Level 3)

William Andrews

Georgia Boath

Jack Burt

Keralee James

Reuben Kennedy

Jet McLellan-Williams

Mitchell Malyon

Connor Williams

 

New Zealand Certificate in Creativity (Level 4)

William Andrews

Shannan Barnett

Georgia Boath

Nelia Briede Te Amo

Jack Burt

Reuben Kennedy

Chang Ui Kim

Logan Knowles

Nomvuyoh Mafukidze

Mitchell Malyon

Jessica McDonald

Jack Weaver

Connor Williams

 

New Zealand Certificate in Information Technology Essentials (Level 4)

Lori-Lee Claridge

Paige Clay

Kenny Dockerty

Dashane Du Plessis

Jessica Green

Nur Alia Haizat

Lu Huang

Ruben Lyes

Mana Matchitt

Geoffrey McIver

Cullen McLeod

Tyler Metternich

Nicola Sharratt

 

New Zealand Certificate in Information Technology (Level 5)

Nevis Colloty-Spiers

Philip Latham

Nicholas Lawler

Piran McGee Johnston

New Zealand Certificate in Construction (Carpentry) (Level 3)

Adam Cahill

Zandrie Elliott

Masada Ernst

Isabelle Thompson

 

New Zealand Certificate in Beauty Therapy (Level 4)

Abby Blackman

Bruna Fracino Maia

 

New Zealand Certificate in Cookery (Level 4)

Joshua Bendall

Douglas Bohaboy

Alona Katuke

Ari Minquiz Agami

Michael Oliver

Lucas Stalker

Damir Yunussov

 

New Zealand Certificate in Health and Wellbeing (Social and Community Services) (Level 4) (Mental Health and Addiction Support)

Alazar Ormsby

Sarah Stanton

Chrisler Strika Ricapito

 

New Zealand Certificate in Health and Wellbeing (Social and Community Services) (Level 4) (Social Services)

Lea Henry

 

New Zealand Certificate in Project Management (Level 4) (2021)       

Janice Purchase

Sarah Purchase

 

New Zealand Certificate in Project Management (Level 4) (2022)       

Olivia Eades

Ryan Marsh

 

New Zealand Certificate in Study and Career Preparation) (Environmental Management) (Level 4)

Craig Anderson

Pippa Cameron

Rosalie Good

Sarah Mukai

Megan Phillips

William Walker

Ashlin Woodley

New Zealand Certificate in Skills for Living for Supported Learners (Level 1)

Jarod Faigan

Christopher Hannan

Peter Hogan

Abby Jefferies

Jody Jefferies

Miriama-Te-Vaine Maurangi

Jana Novacek

Michael Quayle

Richard Quayle

Bronwyn Richardson

Jonathan Searancke

Darrell Sutherland

 

New Zealand Certificate in Skills for Living for Supported Learners (Level 1) (Skills for Working) 

Jennifer Barclay

Meegan Brydie

Paul Burtenshaw

Michael Casey

Stephen Clover

Andrew Doak

Gregory Duncan

David Goodwin

Chantelle Gutsell

Blair Henderson

Cory Jefferies

Joshua Johnson

Mary-Ellen Joyce

Kirsty Muir

Matthew Pollard

Doris Anne Redhead

Nathan Scorringe

Dylan Stuart

Jason Taylor

Miriama Tei

Ian Thompson

Suzanne Tresidder

 

New Zealand Certificate in Animal Care (Level 3) (Companion Animals)

Denali Amerson

Hayley Anderson

Kim Barnes

Laurence Beaulieu

Margaret Benham

Nicola Bowe

Callum Cairns

Alicia Cameron

Jesse Daniels

Elizabeth D’Ugo

Lisa Fairlie

Roberta Field

Stella Gardiner

Ruby Goodyear

Jessica Graf

Holly Hansen

Genevieve Jamieson

Ella Jarrett

Courteney Keats

Wiebke Klinkner

Justine McPherson

Chloe Miller

Kerry Mills

Janelle Mitchell-Hanson

Danielle Moakes Evans

Adela Muchova

Samantha O’Reilly

Justine Owen

Tresha Pascoe

Casey Pond

Madison Raxworthy

Amber Riddell

Emily Scott

Chantelle Spiller

Arjuna Suriyakanthan

Tamlyn Tomich

Rachael Tucker

Freya van Alphen Fyfe

Emma Woods

Shanelle Woods

Kveta Zimmermann

 

New Zealand Certificate in Animal Care (Level 3) (Lifestyle Block)

Emma Clark

Susanne Clinton

Ella Donald

Sarah Els

Jasmine Hooper

Vivienne Jenner

Heidi Johnstone      

Judith Parkinson

Julie Richardson

Megan Stewart

Laura Woodcock

 

New Zealand Certificate in Animal Care (Level 3) (Companion Animal and Lifestyle Block)

Samantha Allan

Lisa Churchill-Godard

Jade Fataaiki

Renee Green

Natasha Powell

 

New Zealand Certificate in Study and Career Preparation (Level 3) (Pre Entry Applied Health Sciences)

Laura Andrews

Kaylyn Baker

Bimala Banstola Ghimire

Marion Barbier

Hong Feng Cai

Nianzhi Chang

Ella Cowles

Jaimee-Lee Craddock

Charlotte Cunliffe

Christian Dando

Simone Davie

Mellissa Dent

Carol Dowd

Katie Forde

Rebecca Gallacher

Becky Gibson

Yukiko Griffith

Donna Hill

Tia Hilton

David Howell

Shayna Hughes

Jade Hunt

Mikayla Idemaru

Raquel Jenkins

Monique Jordaan

Zoe Karantzas

Samantha Kirkwood

Ka Hei Lee

Pania Lee

Anne Lewis

Libby Manley

Scott Matthews

Claire McDonald

Diandra McKenzie

Chevy Melvin

Maisy Millwater

Suzanne Morrison

Ashely Moyo

Andrea Murray

Melody Napier

Brittany O’Donnell 

Feofaaki Ofa

Asha Oosthuizen

Daphne Pabico

Chelsea Rankin

Genevieve Redwood

James Reid-Lourie

Courtney Richards

Robert Robertson

Rhiannon Robinson

Stephanie Ross

Meraine Rotaria

Donna Roulston

Yulya Soto

Manawanui Stevens

Nastazya Swensson

Juliza Takiari

Teagan Tank

Marcela Thompson

Charlotte Tuffery

Jessie Wilkinson-Webb

Dixie Willis

 

New Zealand Certificate in Study and Career Preparation (Level 4) (Intermediate Applied Health Sciences) (2021)

Shayal Sharma

 

New Zealand Certificate in Study and Career Preparation (Level 4) (Intermediate Applied Health Sciences) (2022)

Jiaqi Ai

Elizabeth Anderson

Shanice Anderson

Jane Araza

Brittany Arkell

Jessica Armstrong 

Karla Baddock

Marquelle Barnes

Tonya Boggiss

Laura Bowley

Shannon Bridgeman              

Cristyl Brooks

Kavitsara Campbell

Karli Cliff

Tara Cook

Amanda Corp

Helen Corrigan

Tracey Crane

Charlotte Cunliffe

Jessie Davies

Shannon Dawson

Sophie Delaitre

Elle Doherty

Jodie Doyle

Sharon Drennan

Jessica Driscoll

Kaitlin Duncan

Janelle Espiner

Bronwyn Finch

Jojo Flynn

Alyssa Gallo

Elise Gibson

Carla Glasgow

Samantha Goodrick

Lee-Anne Hackett

Leah Hammond

Thanuja Hangiligedara Muhandiramalage

Rhiannon Hardwick

Hannah Hazeldine

Fung Fai Ho

Claire Holmes

Amanda Hunt

Tahara Jefferson

Jackie Jenkins

Youjin Jeong

Yudan Jia

Yunha Jo

Juliana Joaquim

Yujin Jung

Arvanbir Kaur

Chloe Kerr

Sojung Kim

Suhen Kim

Lovelea Lastimosa

Elizabeth Littleford

Stacey Lousich

Rebecca McLaughlin

Maria McVeigh

Pounamu Millar-Greig

May Nelson

Angeline Nzalie Epse Gwanpua

Brittany O’Donnell

Naomi Olsen

Asha Oosthuizen

Teri Ormsby

Sarah Orr

Mary Pabico

Kyriann Papageorge

Ariaan Pereka-Owens

Bailey Pickett

Trisana Piggott

Angel Preethi Sajeer

Nicole Reddy

James Reid-Lourie

Jessica Ritchie

Rhiannon Robinson

Sonu Roka

Lisa Rose

Kayla Rowley

Simagul Sarwari

Tania Savage

Kenzie Schofield

Sesa Seau

Kylie Stanley

Anjali Subhash

Amy Sutherland

Carol Tauvae

Eliza Taylor

Rebecca Tennant

Shreetijan Thapa

Christina Van Den Bos

Svjetlana Vuletic

Gemma Walker

Xiaoyan Wang

Xanthe Wardle

Jessica Watkins

Danielle Watson-Smith

Nikki Wells

Jynia Wilde

Christopher Wills

Julie Wills

Shokhina Yadav

Weibo Zhu

 

New Zealand Certificate in Study and Career Preparation (Level 4) (Environmental Management) 

Adrian Austin

Michelle Bullock

Megan Callaghan

Allanah Davey

Lisa Denny

Tun Donker

Temuera Flavell

Kristina Gribben

Caitlin Harris

Michaela Hills

Rebecca Hines

Claire Jones

Katherine Kelly

Brigette Knowles

Yugyeong Lee

Kerry Lockhart

Elizabeth Lovell

Charlotte McGimpsey

Tony McGoldrick

Holly McIlhagga

Kelsey Mead

Christiana Metibogun

Tobias Milward

Heather Moody

Melissa Perry

Lara Pomana

Renee Porter

Renee Rutherford

Emma Serianni

Nicolas Sinnamon

Sarah Spray

Genifer Tadielo

Ryan Wadsworth

Tara Weaver

Ethan Wilkinson

Annabel Yeates

 

New Zealand Certificate in Land Based Sustainability Practices (Level 3)(Horticulture)

Saskia Berger

Michelle Bullock

Alexandra Comino 

Alan De Boeck

Jennifer Dunlop

Scott Forman

Alice Harvey

Ocsha Harmony Savage

Lesha-May Thomas

Heather Timmins

Toni Walker

Benjamin Williams

Richard Young

 

New Zealand Certificate in Land Based Sustainability Practices (Level 3)(Agriculture)

Hayley Bykerk

Courtney Cunningham

Dylan Finnigan

David Moore

Joval Moredo

Rachel Parry

Kirsty Williamson

 

New Zealand Certificate in Land Based Sustainability Practices (Level 3) (Agriculture and Horticulture)

Kazumi-Yoko Lin

 

New Zealand Certificate in Sustainable Primary Production (Level 4) 

Georgia Ali

Aria Cressy

Donna Hintz

Antony Hutchings

 

New Zealand Certificate in Organic Primary Production (Level 3)

Emma Baitz

Sara Beharrell

Cassidy Bennett

Belinda Bidois

Hannah Blair

Donna Cannarozzo

Claire Chapman

Daniel Ferguson

Leo Goeres

Marnie Goldthorpe

Hazel Greene

Erin Hammond

Lydia Harvey

Madison Hider

Marion Howe

Zhenying Hu

Yihui Ma

Jennifer Marceau

Kagan McCoard

Tessa McLellan

Sheree Mills

Laureen Nuri

Kate O’Brien

Rachel Parry

Rebecca Pearson

Ganesh Rai

Sandy Schroeter

Phoenix Smith

Christopher Tobias

Rose Turbott

Fergus Were

Vanessa Witt

Lance Woodcock

Laura Woodcock

 

New Zealand Certificate in Organic Primary Production (Level 4) (Crop Production, Livestock Production)

Tomas Aspinwall

Amanda Barnes

Monique Bartosh

Amanda Bush

Vivienne Christensen

Bridie Cook

Elena Fabian

Dominic Ferretti

Enzo Fitzgerald

Duncan Gibson

Erin Hammond

Janine Hardiman

Astrid Harris

Jenna Hayward

Sabine Hellenbrand

Terri Hughes

Michelle Johnson

Tasmyn Kibblewhite

Winnie Lien

Johnny Maheno

Cassandra Mays

Sheree Mills

William Penwell

Lara Pettifer

Timothy Senington

Nasha Sidhu

Laura Stokes

Toshihiro Takahama

Melina Williams

 

New Zealand Certificate in Horticulture (General) (Level 3)

Sara-Jane Anderson

Pamela Askew

Lesley Baker

Rhoane Bekker

Kim Brewer

Karlee Brokenshire

Samuel Bulman

Angela Burney

Vanessa Carey

Man-Kay Chim

Maria Choukri

Tiri Connell

Abbie Curtis

Alison Curtis

Madeline Davidson

Georgia Davies

Tanya Davis

Nicholas Douche

Mya Duston

Meagan Evans

Clarissa Giles

Kristen Gill

Elizabeth Goldie

Sandra Gonzalez Alfonso

Steven Griffiths

Helena Hallie

Pei-Chi Huang

Susan Kelly

Eiko Konishi

Fiona Lomax

Vienna Love

James Lowe

Michelle Maisey

Amelia Malan

Erin Maxwell

Toni-Louise McLaren

Kathleen Mercer

Bruce Muir

Blake Neale

Michael Osborne

Victoria Palfrey

Samantha Popplestone

Sharon Race

Sandra Rodriguez

Wynn Russell

Jamie Sanders

Vanesa Santos

Glyn Saunders

Nicole Schroder

Vilailuck Siriwongrungson

Kylie Smith

Denise Steele

Dylan Stuart

Rawinia Taylor

Zoe Tod

Jade Turner

Daiana Villalba

Judith Walker

Bwalya Wapamesa

Robert Williams

Suzi Williamson

Tania Woolford

 

New Zealand Certificate in Horticulture (Level 3) (Landscape Construction)

Cassarndra Blackman

Pauline Brungar

Kristy Coulson

Tun Donker

Lisa Fahey

Kirstin Frazer

Melanie Hawthorne

Leanne Hopkins

Kathleen Jenkins

Zoe Karantzas

Chiharu Kato

Yuki Hayakawa

Erin Lester

Sharon Osman

Vivek Pandey

Kate Railton-Jacks

Carl Reynolds

Ellisha Sorensen

Steven Sparks

Jiachen Zhang

 

New Zealand Certificate in Horticulture Services (Level 4) (Landscape Design)

Patricia Allen

Jordyn Ashcroft

Louise Ashcroft

Hayley Bateman

Tara Benedict

Louise Boissard

Jacqueline Brooks

Karon Brown

Abigail Bullard

Lynnlea Bushell

Katelyn Cameron-Tohiariki

Robyn Clements

Rex Dance

Holly Deaker

Katie Elstob

Cameron Forrest

Tyler Frenguelli

Heather Goodall

Alexandra Harper

Grayham Harvey

Kaileigh Howard

Brenda Hunter

Todd Johnston

Jiyoung Kim

Erin Lester

Kelsey Liddle

Jordan Lott

Angela Ludemann

James McLoughlin

Katherine Miras

Grant Musto

Arthur Nelson

Jung Sun Park

Rochelle Purdie

Katharine Radloff

Jemima Savage

Sarah Silverstar

Julia Swanepoel

Ashley Taylor

Dangtankee Thippayawan

Melanie Thomas

Rebecca van Dijk

Violet Vink-Johnson

Brett Walker

 

New Zealand Certificate in Education Support and Care (Level 3)

Rona Maria Cristina Alberto

Renee Andersson

Kaye Arnold

Barbara Cameron

Zoe Cowie

Arti Gupta

Fayln Hoggard

Emad Meleka

Erika Milne

Arabella Nielsen

Xaviera Ena Ortiz

Nadin Salzwedel

Zoe Schmid

Jessica Sharples

Lieze Thomson

Samantha van der Oord

Anna Walsh

Heidi Wells

 

New Zealand Certificate in Sport Coaching (Level 3) (Sports Training and Development)

Leon Avenant

Susan Bagnall

Simone Faulkner

Tayla Hansen

Kristy Jennings

Lara Laverdure

Tayla McGuigan

Veronika Palockova

Andrea Rennie

Abigail Rose

Maria Woods

 

New Zealand Certificate in Interior Décor (Level 4) (2021)

Josephine Paulo

 

New Zealand Certificate in Interior Décor (Level 4) (2022)

Rebecca Agnew

Nicola Anderson

Ruth Arnott

Monique Arts

Jayleen Beale

Leigh-Ann Bekhuis

Lynne Blair

Christel Bowe

Chloe Bracegirdle

Bridgette Carmody

Song Chen

Ching Chi Chow

Petrina Christie

Sarah Clark

Amelia Comerford

Kelly Crawford

Joanna Dalton

Megan Dickens

Kaitlyn Dickson

Haidee Direen

Jacinta Dunn

Kerry Eardley

Kate Earl

Sarah Els

Cyan Fergusson

Carla Garcia

Adele Harnett

Niamh Haszard

Jennifer Hayes

Tara Heta

Penelope Honey

Jacqueline Hooper

Mari Hosoi

Cullen Huggins

Olivia Hunt

Karen Hutchinson

Donna Inger-Brown

Danielle Ingle

Federica Inverardi

Anushka Jephson

Nataliya Jones

Rebecca Kane

Phoebe Kemp

Jiyoung Kim

Linghui Kong

Shannon Lamballe

Khuyen Khuyen Le

Rangimarie Leokava Taani

Erin MacKay

Casey Mann

Ashleigh Marr

Susan Marshall

Aline Martins Sampaio

Brooke May

Liza McAra

Emelia McDonnell

Mary Mendez

Jacqualine Mildenhall

Shelley Mitchell

Sarah Mizzi

Alison Nagy

Sally Orr

Tracy Pool

Jahana Ratima-Lambert

Georgia Roe

Zoe Roodt

Jurate Savukynaite

Catherine Searle

Jessica Spence

Peta Stephens

Julia Stewart

Joanna Thomas

Jhih-Huei Tsai

Kylie Van Der Lem

Shanna Vatselias

Ai Uen Wang

Stacey Ward

Kelly Weston

Ludmila Whitmore

Tony Willis

Angus Wilson

 

New Zealand Certificate in Adult and Tertiary Teaching (Level 4)

Donna Bosch

Christopher Budge

Kimberley Dunne

Saffron Finney

Choolani Jayasinghe

Sashi Jeffries

Shelley Klempel

Natalie Malone

Carley Nicholson

Shane Rhodes

Stewart Ritson

Elizabeth Rzoska

Brian Scott

Rachel Stevens

Melanie Unstead

 

New Zealand Certificate in Adult and Tertiary Teaching (Level 5)

Zoe Adams

Lorna Allott

Samanthi Bangirallage

Walid Bashouri

Paul Bimler

Raylee Bradfield

Rebekah Crosswell

Claudia Gonnelli

Antony Gray

Pani Houia

Cameron Hoy

Darren Jennings

Susan Landis

Helen Liley

Michelle Logan

Owen McCaffrey

Hannah McKeown

Traci Meek

Lesley Metibogun

Aeilidh Mikkelsen

Sharndra Morton

Hao Peng

Yvette Rademan

Paula Roberts

Teresa Roberts

Devika Shukla

Paris Smith

Yvonne Te Akaraanga-Marsters

Alison Travaglia

Joanne Trezise

Walter Tuakana

Gina Turner

Jordin Whyman

Heather Wilkins

James Wilkinson

 

New Zealand Certificate in Adult Literacy and Numeracy Education (Vocational/Workplace) (Level 5)

Jamie Lee

Natalie Tunnell

 

New Zealand Certificate in Business (Introduction to Team Leadership) (Level 3) (2021)

Adrian Buddle

 

New Zealand Certificate in Business (Introduction to Team Leadership) (Level 3) (2022)

Kelly Oudt

 

New Zealand Certificate in Business (First Line Management) (Level 4)

James Glasgow

Rebecca Ieremia

Jocelyn Larsen

Susan Lyford

Carolyn Preece

Natalie Skeggs

Aaron Stockman

 

New Zealand Certificate in Business (Small Business) (Level 4)

Shannon Ballance

Vinicius Bezerra

Abby Brazell

Jennifer Campbell

Sophie Diack

Maureen Driessen

Nicola Ford

Sheree Hailstone

Deanna Hallett

Lana Handley

Rosemary Hooper

Amos Jordan

Aimee King

Carragh Knapp

Renee Laker

Tia Matchitt

Shirley McKewen

Hannah McMillan-Phillips

Diyana Nikolova

Sian O’Connor

Nane Osthorst

Matthew Paice

Koru Simmons

Jessica Staples

Alice Wouters

Rachana Yoth

 

New Zealand Certificate in Project Management (Level 4)

Glen Alsop

Natelea Billings

Kayla Carlson

Callum Carncross

Juancho Diaz

Geoffrey Duckmanton

Antoinette Edmonds

Julie Frazier

Kyle Griffiths

Jessica Hanley-Nickolls

Stephanie Jackson-Young

Matthew James

Tiffany Jones

Craig McMurray

Michelle Norman

Nidhi Raghavan

Ryno Senekal

Gregory Smith

Miroslava Tull

Petrus Wentzel

Catherine West

 

New Zealand Certificate in Wool Technology and Classing (Level 4)

Sarah Graham

Taylor Harris

Yula Island

Joshua Johanson

Jeanine O’Neill

Emma O’Sullivan

Brooke Paterson

Amber Poihipi

Lacey Roussel

Janine Wing

 

New Zealand Certificate in Workplace Health and Safety Practice (Level 4)

Teresa Aherne

Vicki Booth-Elliott

Shereen Booysen

Ashilta Chand

Lilian Chitambo

Gwenda Cole

Shaun Colley

Jacqueleen Cooper

Sarita Devi

Carl Etz

Emiliano Freire Trecu

Georgia Green

Kathryn Griffin

Christopher Heays

Kate Herlihy

Bernard Kayitano

Bradley Law

Albin Mathew

Jenna Matteschek

Louise McConaghy

Dimpho Mlinde

Morgan Nicholson

Scott Pinfold-Woodcock

Rebecca Preston

Johanna Pretorius

Jodee Pugh

Meihana Rehu

Kim Rewi

Alyssa Rikihana

Roanna Roberts

Leone Robertson

Ingrid Salamonsen

Malcolm Sherlaw

Christopher Sherwood

Robyn Spence

Radlyn Stuart

Kareen Thomas

Jessica Tod

Gina Watts

Sarah Wells

Erin Whitcombe

Joanne Young

SIT MAIN GRADUATION 2022

SIT CERTIFICATE GRADUATION 2022